profilová.jpg

Sylvie Schelingerová (1993) vystudovala Pražskou konzervatoř ve třídě Jana Ostrého a ve svých studiích pokračovala na Ostravské univerzitě, kde v roce 2019 získala magisterský titul a nyní je studentkou doktorského studia na stejné fakultě. V rámci svého studia se zúčastnila zahraničních stáží na Universität für Musik und darstellende Kunst Wien ve třídě prof. Hansgeorga Schmeisera a na Hochschule für Musik Würzburg ve třídě prof. Christiny Fassbender.
            Svou hru si postupně zdokonalovala na mistrovských kurzech u řady významných flétnistů a pedagogů, jakými jsou např. Ph. Bernold, B. Kuijken, Ph. Boucly, S. Milan, J.- L. Beaumadier, M. Moragues, C. Cantin a mnoho dalších. V letech 2011 a 2012 obdržela stipendium na prestižní Evropské flétnové akademii ve Fissu a v letech 2013, 2014 a 2019 byla Sylvie vybrána jako stipendistka International Music Academy v Lichtenštejnsku do třídy Philippa Bernolda. V současnosti je členkou Akademie komorní hudby pod vedením Tomáše Jamníka.

            Během svého studia se s úspěchem zúčastnila řady soutěží - 2012 laureátka Mezinárodní soutěžě v Jastrzebie a též se stává vítězkou Mezinárodní interpretační soutěže ve Wroclawi, 2016 – 2. cena a titul laureáta na soutěži Nadace Bohuslava Martinů, 2019 - 1. cena a titul absolutního vítěze na Mezinárodní flétnové soutěži Flautiada (Slovensko) a na soutěži Pražské jaro obdržela cenu Nadace Bohuslava Martinů za nejlepší interpretaci jeho sonáty. V říjnu 2019 získala Sylvie spolu s Annou Taláckovou 1. cenu na Mezinárodní soutěži Friedricha Kuhlaua v německém Uelzenu.

            V sezónách 2016 – 2018 působila v orchestrální akademii České filharmonie, kam je nadále zvána ke spolupráci, a současně hrála i v akademii orchestru PKF Prague Philharmonia. V současnosti působí na pozici 1. flétny v Severočeské filharmonii Teplice.

            Na festivalu Dny Bohuslava Martinů 2018 vystoupila sólově se Severočeskou filharmonií Teplice a dirigentem Petrem Vronským a v roce 2021 ji čeká vystoupení s Janáčkovou filharmonií Ostrava a Státní filharmonií Košice. Pravidelně natáčí pro Český rozhlas a spolupracuje s hudebníky, jakými jsou Edita Keglerová, Libor Mašek, Alena Hönigová, Silvie Ježková, Jan Ostrý a další. Spolu s harfistkou Amelií Tokarskou tvoří duo a společně vystupují na koncertech v Čechách a Polsku.